Dracena w warunkach domowych

Dracena jest często spotykaną w domach, rośliną doniczkową. Cieszy się ona dużą popularnością, gdyż ma ładne liście i nie wymaga dużego zaangażowania jeśli chodzi o jej pielęgnację. Jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na wiele czynników. Roślina ta dzieli się na wiele gatunków. Do najpopularniejszego można zaliczyć dracenę obrzeżoną. Jest to gatunek, który charakteryzuje się ostro zakończonymi, cienkimi liśćmi. Roślina ta, posiada również zdrewniały pień, który może dzielić się nawet na cztery rozgałęzienia. Na liściach widnieją często delikatnie zabarwione czerwone paski, które dodają uroku całej roślinie.

Popularne gatunki draceny

Innym, również popularnym gatunkiem jest dracena dermańska. W warunkach domowych ta roślina może urosnąć do nawet 5 metrów. Natomiast liście tej draceny sięgają około pół metra długości. Tak jak w większości gatunków, są one spiczasto zakończone. Są one również mocne i sztywne. Kolejną popularną odmianą jest dracena smocza. Roślinę tą również można spotkać w warunkach domowych. Posiada ona dużą ilość zdrewniałych pni. Na ich szczycie można spotkać ładnie rozwinięte, intensywnie zielone, sztywne liście.

Dracena wonna – co warto o niej wiedzieć?

Na dużą uwagę zasługuje również dracena wonna. Nazwa tej rośliny nie jest przypadkowa, bowiem wydziela ona intensywny, miły dla powonienia zapach. Roślina ta może osiągać nawet kilka metrów wysokości. Natomiast jej liście sięgać mogą około 80 centymetrów. Roślina ta wyróżnia się dodatkowo białymi, atrakcyjnymi kwiatami, które zakwitają systematycznie, raz do roku.

Pielęgnacja rośliny

Pielęgnacja draceny jest mało wymagająca. Roślina ta lubi wilgotne powietrze, z tego powodu warto ją często zraszać lub spryskiwać wodą. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy w domu panuje nadmierna suchość powietrza. W warunkach domowych, dracenę podlewa się jeden raz w tygodniu. W okresie zimowym można zmniejszyć częstotliwość podlewań do około dwóch w miesiącu, zwłaszcza jeśli roślina stoi w zacienionym miejscu.